Oferta


Korty tenisowe:

basen

Informacje podstawowe:

Dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.Współczesna wersja tenisa narodziła się w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX w. jako lawn tennis (pol. tenis na trawie). Wkrótce po swoim powstaniu tenis rozprzestrzenił się wśród wyższych warstw anglojęzycznych społeczeństw zanim stał się popularny na całym świecie.Ściana do tenisa ziemnego:

basen

Informacje podstawowe:

Zaletą ściany treningowej jest to, że praktycznie zastępuje ona partnera, a więc każdy może przy niej ćwiczyć sam. Dodatkową zaletą jest wysoka intensywność ćwiczeń, ponieważ w tym samym czasie możemy zagrać dwukrotnie a nawet pięciokrotnie więcej uderzeń niż podczas gry na korcie. Oczywiście ćwiczenie to nie jest tak interesujące jak gra z partnerem na korcie, ale ćwiczenia są bardzo dobrym przygotowaniem do właściwej gry. Zalecane jest częste powracanie do ćwiczeń na ścianie, również wtedy, gdy będziecie już regularnie grać na korcie, w celu szybszego doskonalenia się.Skatepark:

basen

Informacje podstawowe:

Skatepark to specjalny tor przeznaczony do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, BMX czy wyczynowa jazda na rolkach). W skateparku może znajdować się wiele przeszkód przeznaczonych do nauki trików. Skatepark znajduje się na świeżym powietrzu i jest dostępny jest dla wszystkich chętnych całkowicie za darmo.


Opis urządzeń:

Minirampa – konstrukcja która przypomina ćwiartkę rury. Od ziemi do jej końca postępuje zwiększenie kąta nachylenia rampy, kończące się dopingiem, który ułatwia wykonywanie ślizgów i grindów. Rampa jest wykorzystywana także do wyskoków w powietrze.

Grindbox – służy do zabawy i nauki nowych tricków. Jest elementem wolnostojącym, który uzupełnia płytę skateparku.

Funbox – jest sercem każdego skateparku. Posiada dodatki takie jak spady, poręcze, wybicia, co daje możliwość tworzenia nowych ewolucji i tricków.

Quarter – służy do rozpędzania na środkowe elementy skateparku np. funbox. Jest też elementem, na którym wykonuje się różnego rodzaju ewolucje (bardziej na deskorolce).

Kicker - przez niektórych zwany także hopką. Służy do wyskakiwania i pozyskiwania większej odległości od ziemi w pionie . Można z niego skręcić triki , które wymagają dużej wysokości np ,graby , czyli chwyty deski, również z obrotami (chodź są to ewolucje raczej na rampę), ale także double i triple, flipy dla osób, które świetnie kręcą deską, ale nie mają zbyt dużego wybicia. Wygląda jak zwykła hopka, zazwyczaj pod kątem 25-30 stopni od ziemi.Boisko do piłki plażowej:

basen

Informacje podstawowe:

Popularna sportowa gra zespołowa. Odmiana piłki siatkowej – jest rozgrywana na piasku. Od roku 1996 jest to dyscyplina olimpijska.

Gra zdeterminowana jest przez podłoże. Podczas gry, odbywającej się na otwartej przestrzeni, dodatkową trudność stanowi tor lotu piłki (brak punktów odniesienia jak w sali sportowej), lub też nieoczekiwane zmiany jej prędkości i kierunku spowodowane wiatrem. Mimo że większość elementów techniki występuje zarówno w hali, jak i na plaży, to jednak piłka siatkowa - plażowa posiada odrębne, zmodyfikowane przepisy gry. Różnice występują również w taktyce gry.Boisko rozgrywek meczy ligowych:

basen

Informacje podstawowe:

Boisko dopuszczone do rozgrywania meczy ligowych.Boisko do ćwiczeń:

basen

Informacje podstawowe:

Boisko przystosowane do meczy juniorów, trampkarzy.