Atrakcje


Zawody w siatkówkę plażową:

Informacje podstawowe:

Siatkówka plażowa to młodsza siostra siatkówki halowej, różniąca się już na pierwszy rzut oka znacznie charakterem, stylem i dynamiką.

Historia siatkówki plażowej w Polsce jest stosunkowo krótka, chociaż sama idea gry na plaży zaistniała już pod koniec lat pięćdziesiątych, kiedy to organizowano mniej lub bardziej poważne turnieje „plażówki”. Pierwsze profesjonalne turnieje siatkówki plażowej rozegrane zostały w 1994 roku. W tym tez roku odbyły się I Mistrzostwa Polski, w których udział wzięło 70 zawodników. Mało kto pamięta, że pierwszy oficjalny turniej siatkówki na plaży rozegrano w pierwszych dniach czerwca w Nieporęcie. Zwyciężyli wówczas siatkarze Górnika Radlin - Dariusz Luks i Andrzej Brzezinka. Z roku na rok turnieje siatkówki plażowej zdobywały coraz większą popularność, dyscypliną zainteresowały się media, a PZPS powoli zmierzał do otwarcia ścieżki olimpijskiej dla najlepszych zawodników i zawodniczek. Tak szybkiego rozwoju siatkówki plażowej w Polsce nikt się nie spodziewał.

Obecnie, turnieje siatkówki plażowej gromadzą rok rocznie na trybunach dziesiątki tysięcy widzów. Organizowane są one na terenie całej Polski by pokazać kibicom, że nie koniecznie trzeba jechać nad morze, żeby pograć w „plażówkę”. Wystarczy plac w centrum miasta, „trochę piachu” i wspaniała zabawa gwarantowana!!!Zawody w badmintona:

Informacje podstawowe:

Po raz pierwszy w tę popularną obecnie grę zagrano ok. 1870r. w siedzibie księcia Beaufort w Badminton House w Anglii. Nazwa gry pochodzi od miejscowości, w której miało miejsce to zdarzenie. Wtedy to w XIXw. ustalono zasady gry stanowiące bazę dla dziś obowiązujących reguł. W 1934r. powołano Międzynarodową Federację Badmintona. Dyscyplina ta weszła do programu igrzysk olimpijskich od igrzysk w 1992 r. w Barcelonie. W naszym kraju według Polskiego Związku Badmintona jest obecnie 115 klubów oraz ponad tysiąc licencjonowanych zawodniczek i zawodników.Pływanie kajakami:

Informacje podstawowe:

Pływanie kajakiem nie jest umiejętnością wielce skomplikowaną, w turystyce kajakowej w odróżnieniu od sportowego kajakarstwa nie występuje presja czasu. Na podstawowe umiejętności turysty kajakarza składają się: wodowanie, wsiadanie i wysiadanie, siedzenie w kajaku, wiosłowanie, manewrowanie, przybijanie do brzegu, pokonywanie przeszkód.Pływanie rowerkami wodnymi:

Informacje podstawowe:

Rower wodny jest z pewnością jednym z najwdzięczniejszych wynalazków sportowo-rekreacyjnych. Zaletą rowerów wodnych jest duże bezpieczeństwo w porównaniu z łodziami, szybkość, stabilność na wodzie oraz nie zanieczyszczanie środowiska naturalnego. Wykorzystuje się je do aktywnego odpoczynku, jako element uzupełniający ćwiczenia fitness. Wszystkie rowery wodne są generalnie bardzo łatwo sterowalne i bez większego wysiłku można poruszać się z prędkością od 10 do 15 kilometrów na godzinę. Można się nimi praktycznie poruszać bez żadnych przerw, ponieważ ich napęd nie wymaga żadnego dodatkowego zapotrzebowania w energię. Rowerom nie przeszkadza ani wiatr, fale, albo zła pogoda. Do korzystania z nich nie trzeba mieć żadnych umiejętności, nawet nie trzeba umieć jeździć na rowerze klasycznym; są całkowicie bezpieczne zarówno dla dzieci jak i dla osób starszych.Grillowanie rodzinne:

Informacje podstawowe:

Rodzinne grillowanie polecamy najczęściej w czasie letnich wakacji, oraz w porze ciepłej wiosny, kiedy relaks na świeżym powietrzu, zimne napoje i gorące, wysmażone potrawy z grilla smakują najbardziej. Wypoczynek na świeżym powietrzu nad zalewem zawsze dostarczy nam dużo emocji i mnóstwa przyjemności.Relaks przy wędkowaniu:

Informacje podstawowe:

Nasz obiekt stwarza okazję wyśmienitego połowu przez co jest wyśmienity dla pasjonatów wędkowania. Wszystko co złowisz możesz grilować do białego rana na terenie Zalewu.Wycieczki rowerowe szlakiem rowerowym przez Klekot:

Informacje podstawowe:

Do zbiornika KLEKOT można dojechać kierując się z Włoszczowy w kierunku Łachowa, a następnie skręcając w lewo w oznakowaną asfaltową drogę. Droga ta, dosyć kręta zresztą, wiedzie poprzez las. Tym sposobem dojedziemy do urokliwego, półdzikiego miejsca.Opalanie ze znajomymi:

Informacje podstawowe:

W słoneczne dni można opalać się na wspaniałej piaszczystej plaży korzystać z kąpieliska, pływać kajakiem lub łodzią wiosłową po czystych wodach Zalewu Klekot.Granie w piłke wodną z kolegami i koleżankami:

Informacje podstawowe:

brak.