Atrakcje


Pływanie kajakami:

Informacje podstawowe:

Pływanie kajakiem nie jest umiejętnością wielce skomplikowaną, w turystyce kajakowej w odróżnieniu od sportowego kajakarstwa nie występuje presja czasu. Na podstawowe umiejętności turysty kajakarza składają się: wodowanie, wsiadanie i wysiadanie, siedzenie w kajaku, wiosłowanie, manewrowanie, przybijanie do brzegu, pokonywanie przeszkód.Pływanie rowerkami wodnymi:

Informacje podstawowe:

Rower wodny jest z pewnością jednym z najwdzięczniejszych wynalazków sportowo-rekreacyjnych. Zaletą rowerów wodnych jest duże bezpieczeństwo w porównaniu z łodziami, szybkość, stabilność na wodzie oraz nie zanieczyszczanie środowiska naturalnego. Wykorzystuje się je do aktywnego odpoczynku, jako element uzupełniający ćwiczenia fitness. Wszystkie rowery wodne są generalnie bardzo łatwo sterowalne i bez większego wysiłku można poruszać się z prędkością od 10 do 15 kilometrów na godzinę. Można się nimi praktycznie poruszać bez żadnych przerw, ponieważ ich napęd nie wymaga żadnego dodatkowego zapotrzebowania w energię. Rowerom nie przeszkadza ani wiatr, fale, albo zła pogoda. Do korzystania z nich nie trzeba mieć żadnych umiejętności, nawet nie trzeba umieć jeździć na rowerze klasycznym; są całkowicie bezpieczne zarówno dla dzieci jak i dla osób starszych.Grillowanie rodzinne:

Informacje podstawowe:

Rodzinne grillowanie polecamy najczęściej w czasie letnich wakacji, oraz w porze ciepłej wiosny, kiedy relaks na świeżym powietrzu, zimne napoje i gorące, wysmażone potrawy z grilla smakują najbardziej. Wypoczynek na świeżym powietrzu nad zalewem zawsze dostarczy nam dużo emocji i mnóstwa przyjemności.Relaks przy wędkowaniu:

Informacje podstawowe:

Nasz obiekt stwarza okazję wyśmienitego połowu przez co jest wyśmienity dla pasjonatów wędkowania. Wszystko co złowisz możesz grilować do białego rana na terenie Zalewu.Wycieczki rowerowe szlakiem rowerowym przez Klekot:

Informacje podstawowe:

Do zbiornika KLEKOT można dojechać kierując się z Włoszczowy w kierunku Łachowa, a następnie skręcając w lewo w oznakowaną asfaltową drogę. Droga ta, dosyć kręta zresztą, wiedzie poprzez las. Tym sposobem dojedziemy do urokliwego, półdzikiego miejsca.Opalanie ze znajomymi:

Informacje podstawowe:

W słoneczne dni można opalać się na wspaniałej piaszczystej plaży korzystać z kąpieliska, pływać kajakiem lub łodzią wiosłową po czystych wodach Zalewu Klekot.Granie w piłke wodną z kolegami i koleżankami:

Informacje podstawowe:

brak.