Oferta


Zalew Klekot:

basen

Informacje podstawowe:

Do zbiornika KLEKOT można dojechać kierując się z Włoszczowy w kierunku Łachowa, a następnie skręcając w lewo w oznakowaną asfaltową drogę. Droga ta, dosyć kręta zresztą, wiedzie poprzez las.Tym sposobem dojedziemy do urokliwego, półdzikiego miejsca.

Zbiornik ten stanowi własność Gminy Włoszczowa i przeznaczony jest zarówno do celów rekreacyjnych jak i wędkarskich. Jakość wody jest stale monitorowana podczas każdego sezonu.

Zbiornik KLEKOT jest największym tego typu biektem w Gminie Włoszczowa jak i w całym powiecie. Powierzchnia jego lustra wynosi około 23 hektarów, a przy pełnym poziomie wody może wzrosnąc nawet do 25 hektarów. Praktycznie na długości całego brzegu tego zbiornika znajduje się plaża. Średnia głębokość tego zbiornika to około 4,5 m. Na samym środku tego obiektu położona jest porośnięta krzewami wysepka.Lasy:

basen

Informacje podstawowe:

Prężnie działającym stowarzyszeniem pozostaje Klub Turystyki Rowerowej - Ziemia Włoszczowska, którego dziełem jest szlak rowerowy pn. "Lasami dookoła Włoszczowy".
Trasa tego szlaku biegnie wśród lasów z bogatą fauną i florą, obok stawów, rzek, rezerwatów, zabytków i miejsc pamięci historycznej. Jest ona stosunkowo bezpieczna, gdyż ok. 70% jej długości (80 km) prowadzi bezkolizyjnymi drogami i ścieżkami leśnymi. Jest dobrze oznakowana, prosta topograficznie i wpleciona w system dróg lokalnych, umożliwiając zjazd ze szlaku do Włoszczowy lub innej najbliższej miejscowości.

Trasa wiedzie przez: Plac Wolności we Włoszczowie » Belinę » Biadaszek (zalew) » Chotów » Brzeście » Komparzów » Kurzelów » Rezerwat Dronowe Niwy » Rezerwat Ługi » Jeżowice » Łachów » Klekot (kąpielisko) » Czarncę » Kąty » Pułanki (szkółkę leśną) » Konieczno » Nieznanowice » Rząbiec » Feliksówkę (stawy) » do Włoszczowy. Problemem może być nawierzchnia dróg leśnych, często piaszczystych i podmokłych po ulewnych deszczach. Spotkać można trudne odcinki trasy, stosunkowo nieliczne, m.in. w drodze na Biadaszek za Dronowymi Niwami w kierunku na Jeżowice, czy w lesie k. Dąbrowy przed Piłą Łachowską.Miejsce do pływania:

Informacje podstawowe:

brak.