Jesteśmy Twoim zespołem w trudnych czasach

Kilka słów o nas

Dlaczego wybrać OSIR Włoszczowa?

Wiemy że nasi klienci są kluczem do naszej dumy. sukcesu. zwycięstwa.

Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie jest jednostką organizacyjną samorządu terytorialnego Gminy Włoszczowa, którego zadaniem jest organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych oraz zarządzanie komunalnymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi.
Główne zadania:
- aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży szkolnej w imprezach sportowych organizowanych przez OSiR,
- kontynuacja celów i zadań wynikających z programu szkolnego w zakresie wychowania fizycznego i zdrowotnego,
- zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży poprzez propagowanie zdrowego stylu życia,
- kreowanie potrzeb i aktywnych postaw wobec osobistej kultury fizycznej.
Kolejnym naszym celem jest:
- popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży,
- przeciwdziałanie degradacji zdrowotnej i społecznej wśród dzieci i młodzieży poprzez kreowanie postaw pro zdrowotnych związanych se sportowym trybem życia i przygotowaniu do uczestnictwa w sporcie w wieku dojrzałym,
- promowanie różnych dyscyplin sportowo – rekreacyjnych,
- rozwój zainteresowań, nawyków i umiejętności sportowych,
- prowadzenie usług profilaktycznych i wychowawczych w zakresie rekreacji i kultury fizycznej dla dzieci i młodzieży, wypoczynku ze szczególnym uwzględnieniem środowisk zagrożonych uzależnieniami,
- współpraca z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i z innymi organizacjami z wykorzystaniem sprzętu i pomocy naukowych będących na wyposażeniu OSiR.
+
Pracowników
+
Zadowolonych klientów
Wynajętych atrakcji
+
Zorganizowanych wydarzeń

Nasze Atrakcje

Kazdy znajdzie cos dla siebie

Kryta Pływalnia Nemo

Na terenie basenu znajduje się basen sportowy z 6 torami, które posiadają profesjonalny system pomiaru czasu firmy Omega, basen rekreacyjny z hydromasażem i biczami wodnymi, sauna fińska, sauna rzymska, solarium, widownia.

Stadion Sportowy

Oprócz oglądania meczów w piłkę nożną, możesz znaleźć tutaj:
-boisko do piłki plażowej,
-skatepark,
-ściana do tenisa ziemnego,
-korty tenisowe.

Zalew Klekot

Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli Klekot to największy w gminie Włoszczowa i całym powiecie akwen. Powierzchnia lustra wody zajmuje tutaj ponad 23 hektary, a razem z groblami, przy pełnym poziomie wody wzrasta do 25 hektarów.

Hala sportowa

Możliwość gry w piłkę nożną, ręczną, siatkówkę, koszykówkę, tenis ziemny, badminton, tenis stołowy. Siłownia wyposażona w zestaw atlasów ćwiczeniowych. Widownia mieszcząca 500 osób.

Szlak rowerowy Klekot

Do zbiornika KLEKOT można dojechać kierując się z Włoszczowy w kierunku Łachowa, a następnie skręcając w lewo w oznakowaną asfaltową drogę. Droga ta, dosyć kręta zresztą, wiedzie poprzez las. Tym sposobem dojedziemy do urokliwego, półdzikiego miejsca.

Siłownia

Siłownia jest wyposażona w podstawowe sprzęty do ćwiczeń siłowych. W przyszłości przewiduje się modernizację oraz rozbudowę o nowe sprzęty służące do ćwiczeń.

Pływanie kajakami

Na podstawowe umiejętności turysty kajakarza składają się: wodowanie, wsiadanie i wysiadanie, siedzenie w kajaku, wiosłowanie, manewrowanie, przybijanie do brzegu, pokonywanie przeszkód.

Rowerki Wodne

Rower wodny jest z pewnością jednym z najwdzięczniejszych wynalazków sportowo-rekreacyjnych. Zaletą rowerów wodnych jest duże bezpieczeństwo.

Wędkowanie

Nasz obiekt stwarza okazję wyśmienitego połowu przez co jest wyśmienity dla pasjonatów wędkowania. Wszystko co złowisz możesz grilować do białego rana na terenie Zalewu.

Skip to content