O Zbiorniku

Miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli Klekot to największy w gminie Włoszczowa i całym powiecie akwen. Powierzchnia lustra wody zajmuje tutaj ponad 23 hektary, a razem z groblami, przy pełnym poziomie wody wzrasta do 25 hektarów. W najgłębszym miejscu jest około 4,5 metra wody, ale do kąpieli dopuszczony jest obszar płytszy o głębokości 120cm i 170cm (oznaczony bojkami) oraz brodzik dla dzieci o głębokości wody do 40cm. Linia brzegowa plaży wynosi 4.2mb. Na środku zbiornika znajduje się porośnięta krzewami wysepka.

Klekot to urokliwe, półdzikie miejsce. Obiekt ten przeznaczony jest zarówno do celów rekreacyjnych, jak i wędkarskich. Zbiornik stanowi własność gminy Włoszczowa. My jako Ośrodek Sportu i Rekreacji jesteśmy zarządcą obiektu w sezonie letnim. W 2014 roku umową użyczenia przekazaliśmy akwen dla celów wędkarskich Włoszczowskiemu Towarzystwu Wędkarstwa Sportowego Big Fish.

Uchwałą Rady Miejskiej we Włoszczowie w sezonie letnim miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli jest strzeżone przez ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Można wypożyczyć tutaj rowerki wodne i kajaki, jest boisko do piłki plażowej.

Zalew Klekot świetnie sprawdza się jako miejsce wypoczynku, aktywności i rekreacji.

  • Regulamin

https://osir-wloszczowa.pl/zk_regulaminy.htm

  • Lokalizacja

https://osir-wloszczowa.pl/zk_obiekt.htm

Skip to content