Modernizacja ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na Zbiorniku Wodnym Klekot.

Modernizacja ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na Zbiorniku Wodnym Klekot.

W dniu 12 maja 2023 r., tj. piątek, o g. 15.00 odbył się odbiór techniczny prac remontowych wykonanych w ramach operacji pn.: „Modernizacja ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na Zbiorniku Wodnym Klekot”, realizowanej przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie. Celem operacji jest „Rozwój rekreacji i turystyki, w tym turystyki wędkarskiej poprzez modernizację ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na zbiorniku wodnym Klekot”.

Zakres prac, wykonanych przez firmę R.A.M. Bujak Przedsiębiorstwo Budowlane „FUBIT” Włoszczowa, obejmował roboty budowlane w budynku tzw. WOPrówki, gdzie powstał aneks kuchenny, zaplecze techniczne oraz salka konferencyjna. Na parterze budynku powstały toalety, prysznice, również dla osób z niepełnosprawnością. Budynek został docieplony, a w niedalekiej odległości powstał utwardzony, oświetlony parking. Plażę powiększono o blisko 700 metrów, na której stanęła altana dla ratowników wodnych. Miejsce rekreacyjne na Zbiorniku Wodnym „Klekot” zyskało przyłącza energetyczne i wodno-kanalizacyjne. Przestrzeń pod tarasem widokowym została zagospodarowana z przeznaczeniem na magazyn kajaków i rowerków wodnych. Rowerzyści zyskali stojaki na rowery.
Operacja finansowana ze środków Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze 2014 – 2020” realizowana w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4.

Inwestycja na Zbiorniku Wodnym „Klekot” to koszt 737 tysięcy złotych, z czego 297 953,00 zł dofinansowania pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego, pozyskanego za pośrednictwem Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania, w tym 253 260,05 zł ze środków Unii Europejskiej -Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Resztę kosztów – około 497 tysięcy pokryje Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszczowie.

Skip to content