Hala Sportowa

O Obiekcie

Wachlarz usług Hali Sportowej jest doskonałym elementem integracji społecznej i odpowiedzią na współczesne potrzeby aktywności sportowej, odpoczynku i relaksu jednocześnie. U nas możesz poprawić kondycję, odbudować formę jak również odprężyć się i zregenerować.

LOKALIZACJA I KONTAKT

Hala Sportowa zlokalizowana jest przy ul. Wiśniowej 2 we Włoszczowie

Kontakt tel.: 41 39 43 920

e-mail.: info@osir-wloszczowa.pl

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – piątek
14:00 – 22:00

Sobota
09:00 – 17:00

Infrastruktura Obiektu

– HALA

Pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej z widownią i możliwością podziału boiska na trzy sektory. To na niej odbywa się większość sportowych zajęć zorganizowanych oraz turniejów.

– SIŁOWNIA

Klimatyzowana sala wyposażona w maszyny oraz w wolne ciężary, to jest hantle, sztangi oraz obciążenie do 600kg, dzięki którym wytrenujemy każdą partię mięśniową.

Zalety treningu siłowego:

rozbudowa tkanki mięśniowej

wzmocnienie siły i sprawności mięśni

poprawienie sylwetki

poprawienie gęstości kości

wzmocnienie kości i stawów

obniżenie poziomu złego cholesterolu

redukcja stresu

 

– STREFA CARDIO 

Klimatyzowana strefa, w której znajdują się bieżnie, orbitreki, rowerki, wioślarz, worek bokserski oraz liny crossfitowe, czyli wszystko to, co pozwoli nam spalić zbędne kalorie.

Zalety treningu cardio:

poprawa kondycji, czyli wydolności i wytrzymałości organizmu

dotlenienie mięśni i organów wewnętrznych

ustabilizowanie pracy serca

poprawa pracy układu hormonalnego

przyspieszenie procesu przemiany materii

skuteczne spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej

produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia

 

– SALA FITNESS

Salka dla zajęć zorganizowanych – z dużym lustrem oraz drabinkami do gimnastyki.

– GROTA SOLNA

Współcześnie, kiedy ludzi otacza wiele sztucznych produktów cywilizacji, grota solna jest świetną formą wypoczynku i uzupełnienia organizmu w niezbędne dla zdrowia biopierwiastki i mikroelementy.

– SALKA KONFERENCYJNA

Kameralna sala dla spotkań i zajęć zorganizowanych w wąskim gronie.

Zajęcia zorganizowane

– Tenis stołowy

Pomaga spalić kalorie, poprawia zwinność i kondycję. Jest świetnym sportem dla dzieci, rozwija ich inteligencję i zwiększa koordynację ruchową. Zdaniem naukowców ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu. Grając w tenisa stołowego ćwiczymy koncentrację i szybkość reakcji.

– Fitness

Zajęcia fitness są doskonałe dla osób na diecie, ale również dla tych, którzy chcą zadbać o swoje serce. Pomagają one uregulować pracę metabolizmu i przyśpieszają przemianę materii oraz przywracają równowagę pulsacji serca. Z tego względu fitness jest dostosowany do potrzeb osób starszych.

– Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Głównymi zaletami gimnastyki jest zwiększenie siły mięśni pleców, wyrobienie nawyku prawidłowej postawy ciała, zahamowanie dalszego rozwoju wad postawy oraz zwiększenie wydolności układu oddechowego i sercowo- naczyniowego.

– Zajęcia szachowe

Znakomicie wpływają na rozwój intelektualny młodego człowieka ucząc go logicznego myślenia, strategii, pobudzając wyobraźnię przestrzenną. Szachy kształtują również osobowość, ucząc waleczności oraz odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Grając w szachy poznajemy smak zwycięstwa oraz gorycz porażki.

– Ponadto odbywają się:

  • gry zespołowe: piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna;
  • zorganizowane zajęcia ruchowe: Karate Kyokushin, Fitness Step, Classic Fitness, Fitness Body & Mind, TRX, Cross, Zumba, Kettlebell, Zdrowy Kręgosłup
Skip to content